Drodzy Fani Trapetonu,
Od dłuższego czasu czytamy wasze wiadomości oraz komentarze, rozumiemy oraz podzielamy wasze frustracje. Jest nam ogromnie przykro, że musieliśmy przełożyć Trapeton Summer Bash Poland 2022. Jak wcześniej poinformowaliśmy, ze względu na wydarzenia jakie mają miejsce na Ukrainie, wiele z naszych artystów oraz fanów z innych krajów obawiało się przyjazdu do Polski, ponieważ wiele zagranicznych mediów przekazywało informację, że Polska jest również atakowana co wywołało panikę wśród artystów oraz ich managerów. Widząc przypływ imigrantów do Polski, czuliśmy że organizowanie festiwalu w środku takiej sytuacji jest nieodpowiednie. Chcemy być również z wami szczerzy i poinformować was że sprzedaż, jak tylko zaczęła się wojna, została wstrzymana. Mieliśmy wiele wątpliwości co się wydarzy ponieważ z minuty na minutę sytuacja stawała się coraz poważniejsza… Po wielu rozmowach z władzami miejskimi i naszym lokalnym zespołem doszliśmy do wniosku, że musimy przesunąć TSB22 również dlatego, że ponieśliśmy ogromne straty gospodarcze w związku z odwołaniem naszych poprzednich imprez w całej Europie z powodu COVID. Dla nas również nie jest to łatwe, ponieważ za każdym razem, gdy z takich powodów przekładamy i odwołujemy wydarzenie, tracimy mnóstwo pieniędzy z powodu tych katastrof, które mają miejsce od 2020 roku.

Jeśli natomiast chodzi o zwroty za zakupione bilety. Jak wiele z was wie, wybraliśmy Festicket & Event Genius jako wyłącznego partnera biletowego dla naszego festiwalu, biorąc pod uwagę fakt, iż była to jedna z największych firm która oferuje sprzedaż biletów oraz pakietów festiwalowych.

Od kilku miesięcy spotykamy się z dyrektorami Festicket & Event Genius, aby rozwiązać problem zwrotu pieniędzy, ponieważ nie wiedzieliśmy i chcieliśmy zrozumieć, dlaczego nawet niektórzy z naszych kupujących bilety na przełożony festiwal TSB22 nie otrzymali zwrotu pieniędzy w określonym czasie. Po wielu nieudanych rozmowach telefonicznych, Konferencjach i spotkaniach z dyrektorami Festicket & Event Genius, otrzymaliśmy publicznie złe wieści, że Festicket & Event Genius upadł administracyjnie i że firma Stripe, która zarządza pieniędzmi dla płatności online, zablokowała wszystkie aktywa Festicket, według wiadomości w Internecie i we wszystkich czasopismach muzycznych na całym świecie. To wyjaśnia, dlaczego wielu naszych fanów nie otrzymało pieniędzy do dnia dzisiejszego. Prawdopodobnie problemy wywołane pandemią COVID i wynikające z tego wyłączenie muzyki na żywo okazały się zbyt trudne dla całej działalności firmy Festicket.

W dniu 13.09.2022 otrzymaliśmy informację z amerykańskiej firmy Lyte.com – platformy która umożliwia promotorom wydarzeń zarządzaniem rezerwacją biletów, o upadku Festicket & Event Genius, oraz dostaliśmy informację na temat porozumienia jakie zawarli z firmą Festicket & Event Genius w sprawie przejęcia zobowiązań i spłacenia promotorów. Jesteśmy w kontakcie z dyrektorami tej firmy w celu ustalenia rozwiązań jakie jesteśmy w stanie uzyskać.

Więcej informacji o tej sytuacji można znaleźć wyszukując artykuł „Lyte buys Event Genius assets following Festicket falling into administration“.
Nie chcemy pozostawiać was w niepewność, i kiedy otrzymacie zwrot środków za zwrócone bilety. W związku z tym wychodzimy do was z kilkoma propozycjami.

Rozwiązania oraz opcje dla osób które zakupiły bilety na TSB:

  1. Posiadacze biletów, którzy otrzymali tylko część zwrotu:
    Jeśli kupisz bilet na jedno z naszych przyszłych wydarzeń krajowych bądź międzynarodowych, odliczymy od twojego zakupu kwotę, której nie otrzymałeś w ramach zwrotu.
  2. Fani, którzy nie otrzymali pełnego zwrotu:
    Bilet pozostaje ważny na następną edycję TSB lub można go wymienić na przyszłe wydarzenie krajowe bądź międzynarodowe.
  3. Fani, którzy kupili bilet na koncert MALUMY, który miał odbyć się 26.02.2022 w Tauron Arena i został odwołany z powodu obostrzeń COVID.
    Otrzymasz 10 % zniżki na przyszłe wydarzenie krajowe bądź międzynarodowe na koncert Malumy, zredukowane od ceny biletu.

UWAGA: Jeśli uda nam się porozumieć z Lyte odnośnie zwrotu Tobie i nam należnych kwot przed ogłoszeniem któregokolwiek z naszych nadchodzących wydarzeń, opcje te zostaną unieważnione.

Proces, jak to będzie działać. Jak tylko ogłosimy nasze następne wydarzenia, skontaktujemy się z każdym z was.

Będziemy wdzięczni za zrozumienie i wsparcie.